Rafet Baştürk

Rafet Baştürk
KONYA OTOGARI

Rafet Baştürk

Rafet BAŞTÜRK, 20 Ağustos 1988 yılında Konya’da doğdu. 2002 yılında Karatay Yarma İlköğretim okulundan, 2005 yılında Selçuklu Lisesinden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda ön lisans, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında ‘’Yerel Siyasal Elitler ve Büyükşehir Belediye Meclisleri; Konya Örneği’’ çalışmasıyla tezli yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 AK Parti Selçuklu İlçe Gençlik Kolları mahalle temsilciliği, yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve ilçe sekreterliği görevlerinde bulunan Rafet BAŞTÜRK; 25 Aralık 2010-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Gençlik Kolları Selçuklu İlçe Başkanlığı yaptı. Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif rol aldı. İlgi Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünde kurucu yönetim kurulu üyeliği, Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) üyeliği, Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Derneği (TEKSAD) üyeliği, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) üyeliği, Türkiye İzcilik Federasyonu İzci Liderliği, İrfan Eğitim, Yardımlaşma ve Dostluk Derneği Halkla İlişkiler Uzmanlığı, Server Gençlik Derneği Genel Sekreterliği, Selçuklu Gençlik Platformu (SEGEP) Başkanlığı, İkiDoğu ve İkiBatı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.

 Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü Özel Kalem Müdürü olarak 7,5 yıl çalışan BAŞTÜRK; 30 Ekim 2019 tarihinden itibaren Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Terminaller Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Üst Düzey Yönetici (ÜDY-1) ünvanıyla mesleki yeterlilik belgesine sahiptir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.